U utorak 9. siječnja 2024. godine vrtićna psihologinja održala je predavanje za roditelje čija djeca polaze program predškole u vrtiću.

Pobliže smo odredili tko su sve predškolci, koliko je trajanje i koje sve ciljeve, tehnike, metode i sadržaje obuhvaća program predškole. Istaknuta su najvažnija razvojna područja, sposobnosti, karakteristike i vještine koja su važna za uspješno savladavanje školskih sadržaja, prvenstveno čitanja, pisanja i matematičkih vještina. Pomoću interaktivnih igara, radnih listića, raznih osmišljenih aktivnosti za zajedničko druženje i jačanje određenih vještina nastojali smo osvijestiti važnost te jednostavnost svakodnevne implementacije takvih aktivnosti u situacijama zajedničkog vremena s djetetom. Predavanje je sumirano zaključkom kako smo svi različiti i razvijamo se na svoj način, svojim tempom... Nekome neke vještine idu lakše, neke druge teže, a drugome obrnuto... Uloga roditelja je prvenstveno pružiti ljubav, smjernice i sigurnost svome djetetu.. Prepoznajmo u kojim područjima možemo biti podrška svome djetetu i učimo ZAJEDNO...

Učimo kroz IGRU!

Pia Martinić, mag. psych.